DMK MONEY - finansowanie dla nowych firm

DMK Money - doradzamy w biznesieSporządzanie Biznes Planów

Biznes plan powinien stanowić pierwszy krok na drodze do uruchomienia własnego biznesu lub jego dalszego istotnego rozwoju. Ważnym jest to w jaki sposób sporządzimy biznes plan, ponieważ niejednokrotnie decyduje to o powodzeniu lub porażce naszego projektu. Biznes Plan jest niezbędnym narzędziem które pomaga w zarządzaniu przedsiębiorstwem, którego wagę doceniają zarządy większych spółek.

Koncepcja rozwoju biznesu dla nowych przedsiębiorstw

Warto zadać te pytania: Czy zapamiętasz każdy szczegół swojego pomysłu by przekazać jego meritum bankierowi? Czy stawiając pierwsze kroki na drodze po pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania, otrzymasz szanse by omówić z analitykiem działu ryzyka koncepcje Twojego biznesu?
Jeśli choćby na jedno z tych nielicznych pytań udzieliłeś odpowiedzi negatywnej, to dalszą część tego artykułu odpowie na pytanie: "dlaczego potrzebuję Biznes Plan?"

Jednak najpierw w kilku słowach o naszych usługach.

Analitycy DMK Money w oparciu o ideę klienta mogą przygotować Biznes Plan podstawowy nazywany często Koncepcjepcją Rozwoju Firmy lub Biznes Plan rozszerzony. Ofertę kierujemy w szczególności do osób noszących się z zamiarem w najbliższym czasie założyć własną działalność gospodarczą, a być może i skorzystać z dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy lub z Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nie będziemy tu przytaczać górnolotnych haseł profesjonalny, poparty fachową wiedzą, jak również nie będziemy też wymieniać rekomendacji. Jeśli o tym w tym miejscu piszemy, to tylko dlatego byś zrozumiał, iż Twój sukces bądź niepowodzenie zależy od kilkunastu, kilkudziesięciu stron zadrukowanych kartek papieru z wyliczeniami czy Twój biznes ma szansę na sukces.

Biznes Plan lub Koncepcja Rozwoju Firmy to dwa odmienne dokumenty i co do zasady, choć ich treść w znacznej części jest zbieżna, mają na celu przekazać istotną wiedzę drugiej stronie, do której zwracasz się po finansowanie w formie kredytu lub leasingu. W dużej mierze to Ty sam decydujesz, to w jakiej formie i co przedstawisz, spowoduje dalszy bieg zdarzeń bardziej lub mniej pomyślnych dla Ciebie.

Dlaczego Biznes Plan?

Dlaczego powinieneś rozpocząć planowanie przedsięwzięcia od sporządzenia Biznes Planu?

Odpowiedź jest prosta i oczywista, choć w praktyce rzadko kiedy stosowana. Biznes Plan to dokument który pozwala zrozumieć i ocenić czy idealna koncepcja właśnie co wysnutego pomysłu na biznes ma rację w ogóle zaistnieć na rynku i czy w pierwszych dwóch latach działalności odniesiesz sukces czy też doznasz porażki. Innymi słowy, Biznes Plan powinien odpowiedzieć na cztery podstawowe pytania: Kto? Co? Jak? Ile będzie to kosztować? Jeśli znasz odpowiedź na wszystkie powyższe pytania to należy opracować prognozy na przyszłość (od kilku do kilkunastu lat). Takie umocowanie Twego pomysłu sprawi, iż ci co decydują o tym czy otrzymasz kredyt czy leasing będą mogli lepiej poznać Twoją koncepcje i strategię rozwoju. A przecież już dziś widzisz się tym jednym z stu najbogatszych…

Zadania Biznes Planu

Podstawowym zadaniem Biznes Planu jest dostarczenie przedsiębiorcy lub inwestorowi informacji niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji dotyczącej planowanej realizacji projektu. Biznes Plan powinien zawierać uporządkowaną wiedzę w zakresie:

-celu naszego projektu,
-celu naszego produktu (jaką potrzebę zaspokaja, co go wyróżnia od innych produktów, itp.),
-potencjału rynku, informacje o potencjalnych klientach i konkurencji,
-szansy i zagrożenia projektu,
-możliwości realizacji przedsięwzięcia przy zaangażowaniu wskazanych środków,
-możliwości dalszego rozwoju projektu,
-sposobu i harmonogramu realizacji projektu,
-wskazania potencjalnych źródeł finansowania,
-prognoz finansowych.

Powracając do przesadnie nudnej wiedzy o Biznes Planie, to sporządzimy dla Ciebie Biznes Plan w umówionym terminie. To co na pewno nas odróżnia od konkurencji, to kreatywność, empatia i przede wszystkim chęć odniesienia wraz z Tobą sukcesu, bo przecież jest to najlepsza rekomendacja jaką można uzyskać. Co do wynagrodzenia za naszą wniesioną wiedzę i pracę, to będziesz mile zaskoczony, jak niewiele zainwestujesz by osiągnąć cel i zysk.

Twojego zgłoszenia oczekujemy pod numerem telefonu: 668 385 874
bądź w formie e-mail: zlecam wykonanie Biznes Planu

<<<powrót

sporządzamy biznes plany